Aktuální Edice XB-1 - ČR

5 hodnocení
Novinka Tip
antologie cerven Vlado Risa
ZDARMAZDARMA

Přinášíme aktuální výtisk antologie těch nejlepších českých, světových povídek a odborných prací žánru Sci-Fi, Fantasy, Horor.

Stále udržujeme při životě bez jediné koruny státní dotace - a v posledních letech státu navzdory - projekt Ikarie (posléze XB-1), u kterého jako otcové zakladatelé stáli Ondřej Neff, Jaroslav Olša jr. a který přežil až do dneška díky lidem z redakce jako Vlado Ríša, Ivan Adamovič, Carola Biedermanová, Martin Šust, Jaroslav Jiran, Františka Vrbenská, Hana Mudrová a mnoha dalších - opravdu tu není mnoho místa, na rozdíl od srdce, kam se vejdou všichni.

Cílem je přinášet kvalitní literaturu a publicistiku českým a slovenským čtenářům a pomáhat  na svět novým autorům díky soutěži Daidalos (dříve Ikaros), přednáškám a workshopům.

A tuto podezřelou činnost budeme páchat, dokud nás Smrť neodvede!

250 Kč 250 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

VÍCE NEŽ TŘICETILETÁ SÁGA IKARIE XB-1

Kdysi v šerém dávnověku minulého století nastala chvíle, kdy to vypadalo, že může vzniknout časopis věnovaný science-fiction.

I mocně debatovali moudří mužové, posléze pojmenovaní jako otcové zakladatelé, o tom, jak by měl vypadat. Vznikly prý dva tábory skoro nesmiřitelné, na jedné straně vedené slovutným Ondřejem Neffem, kterýžto tvrdil, že literární časopis by měl přinášet literaturu, tedy povídky a toť vše.

Druhá strana, vedená později též slovutným Jardou Olšou Juniorem prosazovala i teoretickou součást, jako jsou články o všem možném, co se SF týče, recenze na filmy a knihy apod. Po dlouhých debatách vzali mužové v potaz příklad polské Fantastyky a publicistická část časopisu dostala zelenou.

Po mnoha letech vydávání časopisu však změnila vládnoucí věrchuška ekonomické podmínky tak, že prakticky znemožnila vydávání menších zájmových časopisů.

Proto jsme se přiklonili k původnímu návrhu páně Neffa a začali vydávat knihu, každý měsíc obsahující zahraniční a české povídky, občas doplněné nějakým zajímavým článkem.

To ovšem neznamená, že v případě, že se ekonomické podmínky změní, což se v naší republice nedá vyloučit, vrátíme se k původnímu konceptu páně Olši a časopisu.

Bohužel nejsme obdařeni Libušinou jasnozřivostí, abychom byli schopni prorokovat, kdy k tomu může dojít.

Leč přesto věříme, že i nadále nám zachová laskavé čtenářstvo svou přízeň.

Vlado Ríša :-)

 
Kód Kód: 100
Jméno značky: Časopis XB-1, s.r.o.
Kategorie: Předplatné
Hmotnost: 0.3 kg