Mrtvý v parovodu

1 hodnocení
Akce Tip Výprodej
Risa mrtvy
295 Kč –66 %

Antologie sci-fi fantasy povídek renomovaných českých autorů, jejichž společným jmenovatelem je oblíbený steampunk, aneb období klopotného technického rozvoje v 19. století. Nejslavnější jména české fantaskní scény se v této sbírce sešla nad motivem steampunku.

Medek, Antonín, Ríša, Pecinovský, Schink, Lukačovičová a další autoři, jejichž fantazie je bezbřehá, vezmou čtenáře v rámci technického rozvoje z Prahy do Londýna, do indického pralesa i na jiná méně pravděpodobná místa společně s Sherlockem Holmesem, trolem, či drobným českým zlodějíčkem a jinými postavami.

Na mušce mají všemožné technické vynálezy, ozubená kola a jiné mechanické aparáty, to vše samozřejmě okořeněno nevšedními příběhy.

 

295 Kč –66 % 99 Kč 99 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

V poslední době jsou SF povídky a romány, odehrávající se v období rozvoje využití technologií a páry, tedy za vlády královny Viktorie, čím dál tím populárnější. Jde o období osamělých vědců, badatelů, zlodějů, vynálezců a detektivů, ale také elegance, romantismu a čestnosti.


Známí čeští autoři se zamysleli (někteří přinuceni domluvou, jiní proudem ostré páry, další vynálezy, které doposud nespatřily světlo světa), jak by se s takovými eventualitami dokázali popasovat oni. Vypravili své hrdiny leckams. Dostanete se s nimi do krajů známých i neznámých. Při čtení této sbírky se ocitnete v Praze, Londýně, indickém pralese, Vídni a leckdy i na těch nejnepravděpodobnějších místech.

V hlavních rolích se objeví Sherlock Holmes, trpaslíci, trol, drobný český zlodějíček, chudá služebná, elegantní anglický zloděj, soukromý pražský detektiv… Prostě jsou to jak postavy, tak i prostředí devatenáctého století, století páry a téměř neomezeného rozvoje techniky.

Do knihy přispěli: Leonard Medek (Příběh zloděje), Martin D. Antonín (Pási spási), Julie Nováková (Eskapády pana Finnegana), Hana Šochová (Chytni štěstí za pačesy), Vlado Ríša (Série třináct), Josef Pecinovský (Mrtvý v parovodu), Petr Schink (Chlapec a jeho trol), Lucie Lukačovičová (Čestné slovo).

Kód Kód: 138
Jméno značky: Časopis XB-1, s.r.o.
Kategorie: Knihy XB-1
Hmotnost: 0.5 kg