Space opera

Neohodnoceno
Akce Výprodej
Space opera obalka
299 Kč –66 %

Antologie sci-fi fantasy povídek renomovaných českých autorů, jejichž společným jmenovatelem je space opera - nejslavnější jména české SFFH scény se v této sbírce sešla nad motivem starým jako sci-fi sama...

Ve sborníku najdete velkolepé vesmírné bitvy tisíců lodí (kdo jiný než Jiří Walker Procházka), romantické dobrodružství nepřátelských stíhačů (V. Ríša), mezihvězdné konflikty, jak hrozící tak i skutečné a jejich nečekaná řešení (O.Neff, J. Mostecký, A. Šochová), podrazy, přátelství, mezirasové konflikty, nebo i třeba problém Meziplanetárního kozla (J. Rečková) ...

 Nyní máte šanci pořídit si tuto knihu za náklady, bohužel se nám jich vrátila "díky covidu" celá paleta od nejmenovaného distributora a je nám líto je dát do sběru.

299 Kč –66 % 99 Kč 99 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Vesmírná opera byl původně hanlivý termín zavedený roku 1941 americkým spisovatelem sci-fi Wilsonem Tuckerem pro odlišení tohoto žánru od "vážné" SF zaměřující se na důsledky vědeckého bádání.

Je to druh fantastiky úzce spojený se science fiction. Dílo spadající do této kategorie obvykle zahrnuje romantické dobrodružství, mezihvězdné cestování, vesmírné bitvy a příběh točící se kolem mezihvězdného konfliktu a osobních dramat.

V poslední době je těchto dobrodužných příběhů dost málo a tak sborník povídek výborných českých autorů určitě potěší milovníky tohoto druhu SF - prostě science fiction se vším všudy, navazující na příběhy vzniklé nejen ve dvacátých letech minulého století, ale i těch z poslední doby, kdy se tento žánr dočkal obrody.

Kód Kód: 139
Jméno značky: Časopis XB-1, s.r.o.
Kategorie: Knihy XB-1
Hmotnost: 0.5 kg