Space opera 2018

Neohodnoceno
Space opera 2018
299 Kč –33 %

Antologie sci-fi fantasy povídek renomovaných českých autorů, jejichž společným jmenovatelem je space opera - nejslavnější jména české SFFH scény se v této sbírce opět sešla po ´úspěchu předchozí sbírky nad motivem starým jako sci-fi sama...a zbývá jich u ná na skladě jen pár.

 

 

299 Kč –33 % 199 Kč 199 Kč bez DPH
Na dotaz

 

Vesmírná opera byl původně hanlivý termín zavedený roku 1941 americkým spisovatelem sci-fi Wilsonem Tuckerem pro odlišení tohoto žánru od "vážné" SF zaměřující se na důsledky vědeckého bádání.

Je to druh fantastiky úzce spojený se science fiction. Dílo spadající do této kategorie obvykle zahrnuje romantické dobrodružství, mezihvězdné cestování, vesmírné bitvy a příběh točící se kolem mezihvězdného konfliktu a osobních dramat.

Povídky zařazené do této sbírky jsou různorodé, tak jak to v povídkových knihách má být. Dědka Čucháka a Kubu Nedomého, měsičňanské prodejce starožitností Ondřeje Neffa znají určitě všichni, právě tak jako vesmírné války v podání Honzy Kotouče.
 
Jarmila Mařáka, Vlada Ríši si už také leckteří čtenáři povšimli. Lidožroutský mimozemšťan či posádka tahače zlehka balancující na hranici zákona, eventuelně okřídlená prospektorka jsou nové postavy, jejichž příběhy určitě zaujmou.
 
Autoři povídek: O.Neff, V. Ríša, F. Vrbenská, J. Nováková, J. Kotouč, M. Gilar, L. Lukčovičová, M. Hokeš
 
 
Kód Kód: 140
Jméno značky: Časopis XB-1, s.r.o.
Kategorie: Knihy XB-1
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…